وکیل ملکی

وکیل ملکی

وکیل ملکی

  • 1402/07/20

مقدمه

وکیل ملکی وکیلی است که در حیطه حقوق ملکی فعالیت دارد و به دفاع از حق موکل در رابطه با پرونده های ملکی می پردازد. این وکیل برای دست یافتن به این مرحله از حرفه وکالت دوره های تخصصی و آکادمیکی مخصوصی را سپری کرده و با کسب تجربه کافی و لازم به طرح دعاوی ملکی و حل و فصل آن ها می پردازد. برای آشنایی بیشتر با دعاوی ملکی، وکیل ملکی، مشاور آنلاین با وکیل ملکی حرفه ای، بهترین وکیل ملکی، سوالات حقوقی ملکی، هزینه وکیل دعاوی ملکی، شماره وکیل ملکی و وکیل املاک و مستغلات به مباحث گفته شده در این مقاله رجوع نمایید.

دعاوی ملکی

دعاوی ملکی همان دعاوی هستند که موضوع خواسته آن در رابطه با ملک و املاک است. در حقیقت منشأ اختلاف بین طرفین دعوی یک ملک یا مال غیر منقول می باشد. امور ملکی عبارتند از زمین، آپارتمان، عمارت، باغ، خانه دربستی، مغازه و امثالهم. امروزه به دلیل شرایط نابسمان اقتصادی حاکم بر کشور اختلافات ملکی بین افراد بسیار رواج یافته است. عموما رسیدگی به دعاوی ملکی در دادگاه های محل استقرار ملک به عمل می آید. در رابطه با رسیدگی به این دعاوی هزینه هایی تحت عنوان هزینه های دادرسی از طرف دعوا اخذ می گردد که این هزینه بر اساس قیمت منطقه ملکی مورد محاسبه قرار می گیرد. از جمله دعاوی ملکی رایج شامل فسخ قرارداد، افراز، تقسیم ملک مشاع، اخذ دستور فروش ملک مشاع، تخلیه، اراضی موات، اخذ به شفعه، خلع ید، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از حق، دعوی مربوط به شهرداری، مطالبه حق سر قفلی و سایر دعاوی از این قبیل می باشند.

وکیل ملکی

وکیل ملکی کسی است که تخصص رسیدگی به امور ملکی را دارد. این شخص در ارتباط با مسائل حقوقی ملک، تجربیات کافی و لازم را در حوزه های مختلف دانشگاهی و آموزشی کسب نموده و در ارائه راه حل برای رفع مشکلات ملکی بسیار کاربلد می باشد. امروزه یکی از رایج ترین دعاوی حقوقی که در بین افراد جامعه پیش می آید مربوط به ملک و املاک است، در حقیقت همان دعاوی ملکی است که لازمه رسیدگی به این دعاوی و پیگیری و رفع آن به تجربه یک وکیل ملکی نیاز دارد. اگر بخواهیم یک تعریف ساده از این موضوع بدهیم در واقع وکیل ملکی به شخصی اطلاق می شود که توسط موکل خود انتخاب شده و به جای او در برابر قانون ایستاده و از حق موکل دفاع می کند. این وکلا از حقوق شخص در رابطه با مسائل مالی و ملکی دفاع می کنند.

مشاور آنلاین با وکیل ملکی حرفه ای

اگر چنانچه دچار مشکل در زمینه ملکی و مواردی از این قبیل شده باشید شاید اولین چیزی که به ذهنتان خطور کند مراجعه به یک وکیل کاردان باشد. برای انجام این کار لازم است تا نزد یک وکیل با تجربه رفته و موضوع را با او در میان بگذارید و وکیل نیز در این زمینه شما را یاری کند. اما چنانچه فرصت این کار را ندارید و یا اینکه در شرایطی قرار دارید که نمی توانید به صورت حضوری و مستقیم نزد وکیل حاضر شوید، می توانید به صورت آنلاین اقدام به این کار کنید. با پیشرفت علم و تکنولوژی سهولت در کارها بسیار شده و افراد می توانند در کمترین زمان ممکن به رفع مشکلات خود بپردازند. وکلای بسیاری هستند که به صورت 24 ساعته و آنلاین با افرادی که دچار هر گونه مشکل حقوقی شده اند و سوالاتی در این رابطه دارند در ارتباط می باشند. در این روش از مشاوره شما می توانید در کمترین زمان ممکن و بدون صرف هزینه با مراجعه به سایت های مخصوص با این وکلا ارتباط برقرار کرده و به سوالات خود پاسخی دقیق و درست بیابید.

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی کسی است که تجربه کافی در زمینه دعاوی حقوقی و ملکی داشته باشد و به نحو احسنت کار را به سرانجام برساند. یک وکیل خوب می تواند به موکل خود این اطمینان را بدهد که هر گونه پرونده و موضوع پیچیده  ملکی او را حل خواهد کرد. این وکیل باید به کلیه قوانین و آیین نامه های ملکی و ثبتی تسلط داشته باشد و با ریزبینی دقیق تمام جزئیات پرونده را بسنجد و به خوبی از حق موکل خود دفاع نماید. وکلای بسیاری هستند که در این حیطه بسیار کاربلد و ماهر می باشند که یکی از همین وکلا جناب آقای نجات علیپور می باشد که سابقه ای درخشان در زمینه وکالت ملکی دارند. آقای علیپور در حال حاضر در استان آذربایجان غربی و شهر زیبای ارومیه مشغول به حرفه خطیر وکالت هستند.

سوالات حقوقی ملکی

در رابطه با حقوق ملکی سوالات متداولی وجود دارد که پاسخ آن ها نیز نزد وکلای با تجربه می باشد. از جمله رایج ترین سوالات در این زمینه عبارتند از:

  • اگر بین طرفین اختلافی بر سر مال غیرمنقول پیش بیاید، این دعوا را در کدام دادگاه باید مطرح کرد؟
  • اگر در خرید خانه شرط به تنظیم سند رسمی نشده باشد آیا فروشنده ملزم است تا سند رسمی تنظیم کند؟
  • اگر طرف مقابل را در دادگاه ملزم به تنظیم سند رسمی بکنیم و او با وجود حکم دادگاه از این کار سرباز بزند در این صورت تکلیف چیست؟
  • اگر چنانچه فردی یک باب منزل مسکونی خرید کرده است اما منزل هنوز به وی تسلیم نشده باشد در این صورت چه کاری باید انجام داد؟
  • چگونه می توان فرد را ملزم کرد که برای انتقال سند رسمی یا تحویل ملک به تعهد خود عمل نماید؟

برای یافتن پاسخ به این سوالات و سایر سوالات حقوقی ملکی می توانید با وکلای آنلاین از جمله جناب آقای نجات علیپور در ارتباط باشید و به پاسخ سوالات خود دست یابید.

هزینه وکیل دعاوی ملکی

حق الوکاله وکیل ملکی بر اساس ارزش ملک به صورت درصدی تعیین می گردد. ناگفته نماند که حق مشاوره جدای از حق وکالت می باشد که باید به صورت جداگانه پرداخت شود. در حال حاضر و مطابق با تعرفه های جدید هزینه وکیل دعاوی ملکی از این قرار است که در صورتی که ارزش ملک یا زمین معادل 50 میلیون تومان باشد در نتیجه حق الوکاله وکیل ملکی 8% از بهای خواسته خواهد بود. زمانی که ارزش ملک 50 تا 200 میلیون تومان باشد، میزان حق الوکاله 7% از ارزش کل زمین، اگر ارزش ملک 200 میلیون تا 5 میلیارد تومان باشد حق الوکاله به میزان 5% از بهای خواسته، ارزش ملکی بین 1 تا 3 میلیارد تومان به میزان 4% حق الوکاله و ارزش ملک 3 میلیاردی و بالاتر از آن به میزان 3% حق الوکاله خواهد بود.

شماره وکیل ملکی

وکلای بسیاری در سطح کشور وجود دارند که به حرفه وکالت مشغول می باشند. اما در بین تمام وکلا برخی از آن ها بسیار با تجربه و کله گنده هستند که مهارت بسیار زیادی در این حرفه دارند. یکی از همین وکلای کار بلد و زبده جناب آقای نجات علیپور هستند که در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری به وکالت می پردازند. ایشان در زمینه حقوق ملکی نیز سابقه ای بسیار درخشان دارند و چنانچه در این زمینه دچار مشکل شده باشید می توانید از طریق شماره تلفن 2141 141 0914 با آقای علیپور در ارتباط باشید.

وکیل املاک و مستغلات

وکیل املاک و مستغلات وکیلی است که به امور ملکی و قراردادهای مرتبط با املاک رسیدگی می کند و در اختلافات ناشی از امور ملکی تخصص لازم و کافی دارد. همانگونه که وکلای دادگستری در حوزه های مختلف علم حقوق به طور تخصصی و صرفا در همان حیطه فعالیت می کنند، وکلای املاک و مستغلات نیز در رابطه با دعاوی املاک و در همان حوزه مرتبط با املاک مشغول به فعالیت هستند. در حقیقت حیطه فعالیت آن ها محدود به همان حوزه املاک است. این وکیل به قوانین مرتبط با تملک املاک و ثبت اسناد و املاک تسلط کامل دارد و به حل و فصل پرونده های املاک و مستغلات می پردازد.

سخن پایانی

هر جامعه ای قوانین حاکم بر خود را دارد و چنانچه در جامعه ای قانون وجود نداشته باشد در نتیجه آن جامعه دچار هرج و مرج می گردد. قوانین مختلفی در زمینه های گوناگون وضع شده اند که بیشتر برای تأمین رفاه و آسایش افراد جامعه می باشند. بعضی از این قوانین عامیانه هستند و تمام افراد از آن ها آگاهی دارند و در نتیجه ملزم به رعایت آن هستند. اما بسیاری از قوانین دیگر تخصصی بوده و برای داشتن اطلاعات کافی در رابطه با آن قوانین و حل و فصل اختلافات مرتبط با آن ها باید به یک شخص با تجربه و کاردان مراجعه نمود. یکی از همین افراد متخصص و کاردان وکلا هستند که بسیاری از ما برای حل مشکلات حقوقی و مرتبط با قانون لازم است تا به یک وکیل مراجعه نماییم و کار را به دست او بسپاریم.

  • اشتراک در:

نظرات

نظر بدهید