وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر

 • 1402/07/11

وکیل مواد مخدر به وکیلی گفته می شود که از تمامی قوانین و مقررات مربوط به مواد مخدر آگاهی کامل داشته باشد و با دانش و تجربه حقوقی به دفاع از متهم بپردازد. کمک کرفتن از یک وکیل مجرب و کار بلد باعث تخفیف مجازات یا تبرئه متهم می شود. اما مواد مخدر چیست؟ مواد مخدر ترکیبات شیمیایی و گاها طبیعی دارد که مصرف آن باعث ایجاد اختلال در سیستم روانی و عصبی می شود. شدت وابستگی انسان به این ماده بسیار بالا است به طوری که تغییراتی از جمله؛ تغییر در هوشیاری، تغییر در خلق و خوی، لذت، بی حسی، سلب اراده ایجاد می کند. تاثیرات مخربی که این ماده وحشتناک برای مغز و در نهایت به نظم و امنیت جامعه گذاشته است. قانونگذار هر گونه مصرف، حمل و نگه داری، تولید و توزیع آن را جرم تلقی کرده است.

جرائم مواد مخدر

قانون مبارزه با مواد مخدر و قانون مجازات اسلامی به وصف این عمل مجرمانه پرداخته و اعمال زیر را در ارتباط با مواد مخدر جرم تلقی کرده است که عبارتنداز:

 • وارد کردن، صادر کردن و ارسال کردن هر نوع مواد مخدر
 • تهیه، تولید و ساخت هر نوع از مواد مخدر صنعتی و غیر صنعتی
 • حمل، نگه داری و اخفای مواد مخدر
 • خرید و فروش، عرضه و ترانزیت هر گونه مواد مخدر غیر دارویی
 • استعمال مواد مخدر و اعتیاد به آن
 • اداره کردن یا دایر کردن مکان برای استعمال و مصرف مواد مخدر
 • پناه دادن به متهمان یا محکومان ارتکاب جرایم مرتبط به مواد مخدر یا فراری دادن آن ها
 • نابود کردن و یا مخفی کردن دلایل جرم مربوط به مواد مخدر
 • قرار دادن و جاساز کردن انواع مواد مخدر در مکانی با هدف متهم جلوه دادن شخص دیگر

مجازات جرائم مرتبط با مواد مخدر

مجازات جرائم مرتبط با مواد مخدر

 الف) هر کسی مواد مخدر غیر صنعتی از جمله؛ تریاک، چرس، سوخته، بنگ، شیره را نگه داری، خرید، حمل یا مخفی کند با توجه به مقدار آن به مجازات های زیر محکوم می شود عبارتند از:

 • مواد مخدر تا 50 گرم: به جزای نقدی تا سه میلیون ریال و تا 50 ضربه شلاق
 • از 50 گرم تا 500گرم: به پنج تا پانزده میلیون ریال جزای نقدی و 10 تا 74 ضربه شلاق
 • از 500 گرم تا 5 کیلوگرم: به حبس از 2 تا 5 سال و جزای نقدی از پانزده میلیون تا شصت میلیون ریال و شلاق از 40 تا 74 ضربه
 • از 5 کیلوگرم تا 20 کیلوگرم: به حبس از 5 تا 10 سال و جزای نقدی از شصت میلیون تا دویست میلیون ریال و شلاق از 50 تا 74 ضربه
 • از 20 کیلو تا 100 کیلوگرم: به مجازات های مقرر شده در بند 4 محکوم می شود با این تفاوت که به ازای هر کیلوگرم دو میلیون ریال، به جزای نقدی محکوم اضافه می شود.
 • مواد مخدر بیش از 100 کیلوگرم: علاوه بر مجازات های شلاق و جزای نقدی مقرر شده در بند 4 و 5 به حبس ابد محکوم می شود.

ب) هر کسی مواد مخدر صنعتی از جمله؛ هروئین، شیشه، کراک، کوکایین را نگه داری، خرید، حمل یا مخفی کند با توجه به وزن آن به مجازات های زیر محکوم می شود عبارتند از:

 • تا 5 سانتی گرم: به جزای نقدی از پانصد هزار تا یک میلیون ریال و به شلاق از 20 تا 50 ضربه
 • بیش از 5 سانتی گرم تا 1 گرم: به جزای نقدی دو میلیون تا شش میلیون ریال و شلاق از 30 تا 70 ضربه
 • بیش از 1گرم تا 4 گرم: به جزای نقدی از هشت میلیون ریال تا بیست میلیون ریال و شلاق 30 تا 70 ضربه و به 2 تا 5 سال حبس
 • بیش از 4 گرم تا 15 گرم: به جزای نقدی بیست میلیون تا چهل میلیون ریال و شلاق 30 تا 74 ضربه و حبس 5 تا 8 سال
 • بیش از 15 گرم تا 30 گرم: به جزای نقدی چهل میلیون تا شصت میلیون ریال و شلاق 74 ضربه و حبس از 10 تا 15 سال
 • بیش از 30 گرم: به اعدام و مصادره اموال محکوم می شود.

وکیل مواد مخدر چگونه به شما کمک می کند؟

وکیل مواد مخدر، پرونده را به طور کامل مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد و تمام حقوقی که برای متهم، قانون در نظر گرفته است یاد آور می شود توضیح می دهد. از زمان دستگیری تا صدور رای چناچه احساس کند حقوق متهم مورد تعرض واقع شده به دادگاه مطرح می کند. چنانچه متهم در بازداشت باشد اگر امکان قانونی وجود داشته باشد می تواند شرایطی را مهیا کند که موکل به آزادی خود دست یابد. وکیل مواد مخدر سعی می کند مدارک و شواهدی را که دلالت بر بی گناهی متهم باشد جمع آوری کرده و به دادگاه تقدیم کند. ضمنا احکام، مجازات و قرار های احتمالی را می سنجد و تلاش می کند که مجازات متهم را کاهش دهد و یا در صورت امکان قانونی، اگر مجازات مرتکب حبس باشد به جزای نقدی تبدیل کند تا متهم مجبور نباشد که به زندان برود. در عین حال وکیل مواد مخدر، از ابتدای پرونده کمک می کند که متهم خونسردی خودش را حفظ کند و امید خودش را از دست ندهد و پرونده روال بهتری داشته باشد. وکلای مواد مخدر به 2 دسته تقسیم می شوند؛ 1- وکیل تسخیری برای کسانی که توانایی مالی برای گرفتن وکیل ندارند و توسط دادگاه منصوب می شود 2- وکیل خصوصی که توسط خود متهم انتخاب می شود.

هزینه وکیل برای مواد مخدر

هزینه وکیل برای مواد مخدر

هزینه های مربوط به وکیل مواد مخدر، بستگی به شرایط پرونده و شرایط مالی متهم دارد. همانطور که گفتیم اگر متهم شرایط مالی مساعدی داشته باشد می تواند از بین وکلای پایه یک دادگستری، آن وکیلی که مهارت لازم برای همچین پرونده هایی را دارد انتخاب کند. اما اگر چنین توانایی را نداشته باشد دادگاه وکیل تسخیری برای وی منصوب می کند. مورد دیگر، شرایط و موضوع پرونده است که در این صورت هزینه ها متفاوت خواهد بود. بنابراین نمی توان مبلغ معینی را برای آن در نظر گرفت.

وکیل تضمینی مواد مخدر

وکیل مواد مخدر باید وکیلی باشد که در این حوزه تخصص کامل داشته باشد چرا که یک وکیل عمومی نمی تواند مدیریت لازم را در این زمینه داشته باشد و در نتیجه ممکن است پرونده روال خوبی را طی نکند. وکیل مواد مخدر باید اشرافیت کامل به جرایم مواد مخدر و مجازات های ناشی از آن داشته باشد. یک وکیل تضمینی می تواند با دادن راه حل های مفید تا جایی که قانون این اجازه را به آن داده باشد موکل خود را راهنمایی کند.

بهترین وکیل مواد مخدر

یک وکیل مواد مخدر باید فن بیان قوی داشته باشد که بتواند در دادگاه، قاضی را متقاعد کند. ضمنا به علم روانشناسی و شخصیت شناسی تسلط داشته باشد. یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری که تخصص و مهارت لازم در حوزه مواد مخدر دارد جناب آقای نجات علیپور است. ایشان عضو سابق کانون وکلای تهران بودند که تجربه چندین سال وکالت در حوزه های مختلف مخصوصا در زمینه مواد مخدر داشتند که در حال حاضر عضو کانون وکلای آذربایجان غربی هستند که در شهرستان ارومیه مشغول به فعالیت می باشند. آقای علیپور یکی از حاذق ترین و با تجربه ترین وکلای کشور عزیزمان ایران می باشد. به طوری که توانسته است تا به امروزه صد ها پروند های موفق در این زمینه داشته باشد.

شماره تلفن وکیل مواد مخدر

شماره تلفن وکیل مواد مخدر

با افزایش جمعیت، پیشرفت های تکنولوژی، تحولات تاریخی و بشری امروزه شاهد افزایش اختلافات، دعاوی و جرایم هستیم. یکی از جرایم که امروزه در کشور ایران به چشم می خورد جرایم مربوط به مواد مخدر می باشد. با افزایش جرایم و تراکم پروند ها در دادگاه ها، تعداد وکلا نیز افرایش یافته است. اما دست یابی به وکیل مواد مخدر که تخصص و سابقه بالا در این گونه پروند ها داشته باشد بسیار نادر است. جناب آقای نجات علیپور از جمله وکلای نادری است که در این زمینه اشرافیت کامل دارد و می تواند بهترین مشاور و همراه برای شما باشد. برای برقراری ارتباط با ایشان می توانید با شماره تلفن 09141414121 تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

مصرف مواد مخدر، خرید و فروش، حمل و نگه داری آن می تواند تاثیرات منفی و مخربی به سلامت، نظم و امنیت جامعه داشته باشد. قانون گذار به منظور پیشگیری از آسیب های پیش آمده، مجازاتی را برای انواع مواد مخدر، بسته به نوع و مقدار آن، معین کرده است. وکیل مواد مخدر باید اشرافیت کاملا به تمامی قوانین مربوطه داشته باشد تا بتواند به صورت کاملا تخصصی و تضمینی روند پرونده را پیش ببرد. ضمنا علاوه بر داشتن دانش حقوقی، سابقه درخشانی در رسیدگی به پرونده های مواد مخدر را هم داشته باشد تا با اعتماد کامل بتوان آن را انتخاب کرد.

 • اشتراک در:

نظرات

نظر بدهید